Poutníci

Lesní pedagogika na Potštátě

přidáno: 24. 5. 2017 19:52, autor: Alena Paulovičová   [ aktualizováno 24. 5. 2017 19:55 ]

Atletické přebory v Hranicích

přidáno: 24. 5. 2017 11:23, autor: Alena Paulovičová

Otevírání výstavy MŠ

přidáno: 13. 4. 2017 22:50, autor: Alena Paulovičová

Hravě nejen o dopravě

přidáno: 13. 4. 2017 22:47, autor: Alena Paulovičová

Zimní sporty

přidáno: 23. 2. 2017 5:20, autor: Eva Michálková

Celý týden jsme zaměřili na zimní sporty a hry. Bohužel, počasí nám jíž tak nepřálo, tak jsme si alespoň zasportovali u nás v Poutnících ;)

Sportovní pexeso
Děti se nám změnily v kartičky na pexesu. Kdo najde více stejných dvojic?

Ke startu, připravit, pozor, TEĎ! Bruslímeeee! Kdo bude první?

Před nácvikem písně Sáně jsme si potřebovali procvičit i správné dýchání. Proč nezařadit soutěž ve družstvech?

Procvičujeme si znalosti o číslech na integrované záchranné složky.

Lyžař ztratil lyžičku, měla barvu barvičku...

Které družstvo bude mít méně sněhových koulí?

Venku nám sníh roztál, ale to nás stejně neodradilo od stavění sněhuláků. A že se povedli!

Karneval ve školce

přidáno: 22. 2. 2017 7:56, autor: Eva Michálková   [ aktualizováno 22. 2. 2017 8:00 ]

Video YouTube

Karneval 2017

Perlička, to je ale pohodička!

přidáno: 21. 2. 2017 8:21, autor: Alena Paulovičová

Sněhová vločka

přidáno: 29. 1. 2017 10:44, autor: Eva Michálková

Tento týden byl ve znamení zimy, Arktidy a Antarktidy. Dozvěděli jsme se spoustu věcí o eskymácích. Věděli jste, že správně se jim říká Inuité a označení Eskymák považují za urážku? Že Antarktida byla před desítkami miliony let zalesněnou plochou? Toto a spoustu dalšího jsme si vyprávěli celičký týden s využití moderní technologie.

Eskymáček

Eskymákům, těm je prima,
nevadí jim velká zima.
Eskymáček než jde spát,
 s tuleněm si může hrát.

Stavíme si iglú jako správní eskymáci

O dvanácti měsíčkách

přidáno: 29. 1. 2017 10:30, autor: Eva Michálková   [ aktualizováno 29. 1. 2017 10:32 ]

Týden jsme si povídali o ročních období a času na naší planetě. Celé téma nás doprovázela pohádka O dvanácti měsíčkách, kterou jsme si zahráli nejen v teple ve třídě, ale i v jabloňovém sadě.

Protože roční období je pro nás předškoláky již brnkačka, rozdělili jsme se do skupin a dostali za úkol zjistit vše o svém daném ročním obdobím. Téměř všichni jsme úkol splnili a donesli do školky nejen knihy, ale i pomůcky a případně vlastní kresbu symbolů. Poté jsme ve skupinkách přednášeli ostatním dětem.

Ve skupince jsme i výtvarně znázorňovali symboly svého ročního období.

Počasí jsme měli celý týden vyvedené. Proto jsme sněhu využívali co nejvíce.

Lesníci

přidáno: 29. 1. 2017 10:12, autor: Eva Michálková

V lednu jsme měli přednášku od slečny "lesnice" o lese a zvířátkách v něm. Dětem se přednášková pohádka moc líbila a dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí.